Backlink Almanın Seo Çalışmalarına Etkisi Nedir ?

Backlink Almanın Seo Çalışmalarına Etkisi Nedir ?

Backlink Almanın Seo Çalışmalarına Etkisi Nedir ?

Seo ve Google'da yükselmek denildiğinde doğal olarak hepmizin aklına ilk olarak iyi yerlerden alınmış Backlink'ler geliyor . Peki nedir bu backlink nasıl alınır yada aldığımız her backlink  bizim sitemizi google aramalarında üst sıralada çıkarır mı ? bu sorunun cevabı evet olsaydı yani aldığımız backlinkler direk bizi arma sonuçlarında üst sıralara çıkarsayhdı seo diye birşey olmazdı ve gidip trust trank değeri yüksek olan 5-10 siteden backlink alırıdık ve keyfimize bakardık dolayısı ile reklam vermeye , dünya kadar makale yazmaya ve diğer seo çalışmalarınada hiç gerek kalmazdı değilmi  ?  Bu sorunun cevabını verelim şimdi , Eğer bir web sitesine backlink verecekseniz  , link verdiğiniz site'de sizin siteniz ile aynı içeriğe sahip olması gerekir aksi taktirde link verdiğiniz site bundan faydalanamadığı gibi sizin de Trust rank değeriniz düşer . 

Örnek ile açıklayalım , sizin ayakkabı ile ilgili siteniz var ve spor ayakkabı satan bir siteye link veriyorsunuz işte bu bomba etkisi yapar ve ikiniz içinde faydalı olur ama eğer elektronik eşya satan bir siteye link verecek olursanız bu hem link verdiğiniz siteye hemde kendi sitenize saldırı anlamına gelir ve sizin için zararlı olur link verdiğiniz site için hiç bir etkisi olmadığı gibi sıralamasını da düşürebilir . 

iki site arasında anlaşıp birbirlerine link veriyorlar ve sonra oturup bekliyorlar sıralamalarının yükselmesini , böyle durumlarda google bunu anlıyor ve spam filtresine takılıyor , unutmayın google bizim basitçe kurduğumuz planlar çok kolay şekilde anlar ve çoğu zaman bizden daha akıllıca davranır . 

Bir konu daha var diyelim ki aynı sunucuda olan 2 yada daha fazla web siteniz var ikisi de iyi durumda bu iki sitenin aralarında yada tek taraflı link vermesi hiçbir şekilde dikkate alınmaz bunun nedeni ise aynı sunucuda olmasıdır , google ip adreslerinden direk olarak iki siteyi bulur ve ikisinin aynı kişiye ait olduğunu anlar ve bu iki site arasındaki link değişimleri hiç bir şekilde işe yaramaz . 

Yorumlar