Google İle Anlaşmanın Yolları

Google İle Anlaşmanın Yolları

Google İle Anlaşmanın Yolları

Seo teknikleri ile ilgilenmeye başladıktan bir süre sonra elinizde olan materyallerin farkına varacaksınız ve belkide aslında çoktan vardınız . Elinize bir kaç kibrit çöpünden başka bir şey yok aslında peki bu kibrit çöpleri ile neler yapabiliriz ? Neler yapabileceğimiz tamamen bize bağlıdır bir seferde çakarak hepsini yakabiliriz yada hepsini birbirine bağlayarak bir gemi , bir uçak yada çok daha farklı şeyler yapabiliriz işte bakış açımızı değiştirdiğimizde ve zekamızı biraz kullandığımızda bir kibrit çöpü ile yapılamayacak bir şey yoktur aslında . 

Google çözülmesi zor bir yapı değildir , Seo çalışmalarında bizim bile defalarca tekrar ettiğimiz Google algoritmalarının çözülmesi ve bunun zorluğudur ama eğer bakış açımızı değiştirirsek aslında karşımızda küçük bir çocuk olduğunu düşünebiliriz . Google aslında zekasını sadece bilgileri toparlayan ve önümüze basit şekilde koyan küçük bir çocuk gibidir bir çocuk ile anlaşmanın ise en kolay yolu ona çocuk gibi davranmaktır .

Google Az Gelişmiş Bir Çocuktur 

Google tam anlamı ile küçük bir çocuktur biz ise Google 'da çok daha zeki bireyleriz . Google biz ona ne verirsek ve ona neyi nasıl öğretirsek sonrasında bizim verdiklerimizi başkalarına o şekilde öğretecek pek te zeki olmayan bir papağandır . Google algoritmasından bahsederken büyük bir yapay zeka gibi bahsedilir biz de daha önceleri böyle düşünüyorduk ama öyle olmadığını artık anladık , Google sadece yapay zeka görüntüsü veren ve öyleymiş gibi insanlar tarafından anlaşılan ayrıca yapımcıları tarafından o şekilde lanse edilen basit bir programcıktır eğer öyle olmasaydı bu derecek büyük bir yapay zekayı , bu darece büyük bir yazılımı , ki üzerinde kaç yazılım mühendisi çalıştığı meçhuldür biz seo uzmanları kandıramazdı . Evet Seo çalışmaları aslında google'ı kandırmaya yönelik manipulasyon çalışmalarıdır ve bu işi daha farklı adlar ile adlandırıp kıvırmaya gerek yok biz seo uzmanları bilgi ve deneyimlerimizi elimizdeki kaynaklar ile birleştirerek müşterilerimizin web sitelerini istedikleri kelimelerde gooogle 'da birinci sayfada çıkartıyoruz . 

Arama motorları belli yöntemleri ve algoritmaları kullanarak kullanıcılara aradıkları konular ile ilgili sonuçları veriyorlar bu sistemi daha önce çeşitli makalelerde bir kaç kez anlattık , Kısaca üzerinden geçmek gerekirse eğer bir web sitesini başka bir web sitesi öneriyorsa ve o web sitesine belli kelimeler üzerinden link veriyorsa Google ve diğer arama motorları tarafından önerilen site değerli site anlamına gelir . Ne kadar çok web sitesi tarafından önerilirseniz siteniz o derece yükselir . İşte Seo çalışmalarının ana mantığı budur tabi sadece bununla bitmiyor bu işin ayrıntıları için diğer makalelerimizi de okumanız gerekiyor . 


Google ile Nasıl Anlaşılır ?

Biraz öncede söylediğim gibi Google ile anlaşmak için Google gibi düşünmeniz gerekiyor . Öncelikle google'ın bir arama motoru olduğunu unutmayın biz bu arama motorundan daha zekiyiz sadece onun hafızasında insanlar tarafından girilmiş fazlaca gerekli yada gereksiz bilgi var ve bu bilgileri kısa süre içinde listesini çıkarabiliyor . Bir arama motorunun ana görevi o arama motoru üzerinde arama yaparak  her hangi bir konuda bilgi arayan kullanıcısına en doğru bilgiyi içeren web sitesini göstermek ve sonrasında sırası ile biraz daha az ilgili ve daha az ilgili olmak üzeren en ilgisiz olan siteye kadar kullanıcının ilgisini çekebilecek tüm sitelerin listesini göstermek olacaktır . Bir arama yaptığımızda ilk olarak site içindeki bizim arama yaptığımız kelimenin geçtiği sayfa listelenir ve bu sayfanın meta tagları,h1,h2,h3 gibi taglar ile işaretlenmiş başlıkları ayrıca içinde yine arama yapılan kelimenin bulunduğu ilk paragraf yada ikinci paraftan alıntılar gösterilir .

Burada size çok önemli bir bilgi verdim , Bir web sayfasında bir makale yayınlarken öncelikle meta tagları kesinlikle es geçmeyeceksiniz bu konuda bilgi kirliliği yapan ve seo çalışması yapanların çalışmalarını manipule edenler bu söylediklerime kızacaklar ama bu doğru meta taglar malesefki halen eskisi kadar önemini koruyor  , ikinci olarak h1 gibi taglar ile yayınladığınız makalelerinize başlıklar ekleyin bir makalede en azından iki başlık olsun , son olarak ise sizin için en önemli olan kelime yani seo çalışması yaptığınız kelime en azından bir kere makalenizin ilk paragrafında bulunsun , tabii ki bu aynı şekilde meta Taglar da ve başlığınızda da olursa çok daha iyi olacaktır . 


Yorumlar