İngilizce Seo Çalışması

İngilizce Seo Çalışması

İngilizce Seo Çalışması

Dünyanın değişmesi ve Türkiye'nin gelişim hızına baktığımız zaman Seo çalışması yapanların sayısıda günden güne artıyor.  Ülkemizde bu sektörde boy gösteren SEO Uzmanları genel olarak Türkçe sitelere Türkçe kelimeler için çalışma yapıyorlar . İngilizce ve diğer dillerde SEO çalışması yapan seo firması ve Seo uzmanı neredeyse yok denecek kadar az diyebiliriz. İngilizce SEO Çalışması

ingilizce SEO çalışmalarındaki çalışma şekli ile Türkçe çalışma şekli arasında çok fazla fark yoktur bu diğer diller içinde aynıdır . Bir web sitesine ingilizce SEO çalışması yapılacak ise ilk olarak sitenin analizi yapılmalı ve hedef ülkeye yönelik olarak rekabet oranı analiz edilmelidir . Her ülkenin rekabet oranı farklı olacağı gibi o ülkedeki SEO uzmanlarının çalışma sistemleride farklıdır dolayısı ile bazı sektörlerde yapılacak olan seo çalışmaları ve kullanılacak kaynaklar Türkiye'deki gibi değildir.  Eğer hedeflenilen ülkenin dili ile ilgili bir hiçbir kaynağınız yoksa ve oranın seo uzmanlarının tekniklerini bilmiyorsanız yapılan çalışmaların çoğunluğu boşa gidecektir.

Seo Temelleri

Bilindiği üzere SEO çalışmaların temeli Backlink üzerine kurulmuştur. Eğer ingilizce seo çalışması yapılacak ise yazılacak olan makaleler ingilizce olmak zorunda olduğu gibi tüm backlink çalışmalarıda ingilizce sitelerden yapılmalıdır . Eğer türkçe bir siteden ingilizce bir siteye backlink alacak olursanız bu çoğu kez ipe un sermek gibi olacaktır . Google işin uzmanlarından alacağı tavsiyeler üzerine asıl uzmana ulaşır , yani tek kelime ingilizce bilmeyen birisi ingilizce öğretmenliği yapamayacağı gibi bu dili kullanarak hiçbir sektörde söz sahibide olamaz . 

Eğer web siteniz ingilizce ise ve ingilizce dilinin konuşulduğu bir ülkeyi hedefliyorsanız doğru yerdesiniz  . İngilizce seo çalışması yapmak sanıldığı kadar zor değil tam aksine bilgi , birikim ve yeterli alt yapı ihtiyacı gerekliliği olan bir çalışmadır . Türkçe ve diğer dillerde seo çalışması yaptırmak istiyorsanız bu işi iyi bilen ve alt yapısı sağlam olan bir firma yada seo çalışanı ile çalışmanız gerekir malesefki bu sektörde kaliteli iş çıkartan firma sayısı bir elin parmaklarından çok daha az ve olanlarda astronomik rakamlar ile bu işi yapıyorlar . Söz arasında belirtmek isterim verdiğiniz para yüksek diye daha iyi hizmet alacağınızı düşünmeyin alacağınız hizmetin sınırları vardır bir web sitesine yapılacak olan seo çalışması bellidir eğer riskli çalışmalar yapılmıyorsa o sitenin yükseliş hızıda aynı olacaktır firmalar arasındaki fiyat farkı ise iki sebepten dolayı farklılık gösteriyor . Birincisi firmanın giderlerinin çok olması ve tüm kaynaklarını dışarıdan satın alarak işini yapmaya çalışmasıdır ikincisi ise sadece hızlı para kazanma hırsıdır . Bu iki tür firma ile de sonucu hüsran olan çalışmalar yaparsınız başka bir şey olmaz .  Profesyonel bir SEO firması dışarıdan hiçbir kaynak yada hizmet satın almaz dolayısı ile diğer firmalar ile uçurum denilecek kadar büyük bir fiyat farkı olur . Tubiseo.com olarak şuanda seo çalışmaları için istediğimiz fiyatlar ve verdiğimiz hizmetleri hiçbir firmadan almanız mümkün değildir. 


İngilizce Sitelerde On-Page Seo

ingilizce web sitelerin site içi seo çalışmaları Türkçe web siteleri ile aynıdır. Web sitenizdeki oluşturacağınız bir blog sayfası ve belli aralıklar ile bu sayfada ingilzice makaleler yayınlamanız gerekir . Burada önemli olan tüm yayınlayacağınız makaleler sektörünüz ile doğrudan alakalı  ve hedeflediğiniz kelimeleri içinde en azından üç adet barındıran makaleler olmalıdır . 


İngilizce Siteler ve Sosyal Medya Uzantıları

Facebook  , twitter yada diğer sosyal medya uzantılarını kullanıyorsanız ve web sitenizde yayınladığınız makale yada ürünleri bu sayfalarda paylaşıyorsanız yapmanız gereken iki önemli nokta var . Birincisi bu sosyal medya uzantılarında aynı sitenizde olduğu gibi sadece ilgili ürünleri ve konuları paylaşın ayrıca sadece web sitenizin dili ile paylaşımlar yapın . Aynı sektörden ve hedeflenene kelimeler ile ilgili paylaşımlar yaparak sosyal medya popülerliğinizi arttıracaksınız dolayısı ile buda direk olarak sitenize aktarılacak bir seo gücü sağlayacak . 


Seo fiyatlarımızı görmek için tıklayınYorumlar