Organik SEO

Organik SEO

Organik SEO

Son on beş yılda özellikle büyük ilerleme kat eden İnternet dünyası artık tam anlamı ile hayatımızın her noktasında her anında bizlerle birlikte .  Günlük mutfak alışverişlerimizi , yemek siparişlerimizi , giyeceklerimizi ve hatta damacana suya kadar her şey İnternet üzerinden sipariş  veren bir toplum olduk. Bu bize zaman ve para kazandırıyor dolayısı ile hayatımızdaki vazgeçilmezler arasına çok uzun zaman önce biz farkına varmadan girdi. 

Peki işini İnternet'e taşıyanlar onar içinde ayrıca bir kolaylık olmadı mı ? tabii ki oldu . Sabaha erken saatlerde iş yerini açıp temizlik yapıp gelen müşteriler ile tek tek ilgilenip üç beş kuruş kazanmak için hayatınızda en değerli olan zamanınız harcamanıza gerek yok . Kuracağınız bir e-ticaret sitesi ile tüm dünya'ya 7/24/365 satış yapabilirsiniz. İşte Organik SEO tam bu sırada devreye giriyor. 

Özellikle e-ticaret siteleri yada İnternet üzerinden firmalarını , verdikleri bir hizmeti satışını yaptıkları özel bir ürünü yada kendi kişisel sayfalarının tanıtımını yapanların en büyük eksikleri reklamdır. Eğer Google Adwords ile reklam vermeyi düşünürseniz bu bir çözümdür ama kısa süre sonra sizi maddi açıdan yıpratır , maddi olarak sıkıntınız olmasa bile uzun vadeli bir çözüm olmadığından farklı yollar aramaya başlarsınız.


SEO çalışmaları ile arama motorlarından yüksek ziyaretçi ve müşteri elde edebilirsiniz. Organik SEO çalışmaları ile istediğiniz kelimelerde daha doğrusu web sitenizin konusu ile ilgili tüm kelimelerde yükselip birinci sayfaya geldiğinizde Google Adwords'e göre çok daha büyük bir müşteri kitlesine tek kuruş tıklama ücreti ödemeden ulaşabilir ürünlerinizi yada vermiş olduğunuz hizmetleri tanıtımını yaparak pazarlayabilirsiniz. 

Organik SEO çalışması şuanda en etkili SEO tekniklerinden birincisidir. En etkili yöntem olmakla beraber zahmetli ve maliyet açısından yüksektir bu yüzden bir çok firma tarafından bu teknik hem bilinmemekte , Bilinse bile uygulanmamaktadır. 

Yorumlar