SEO'da Yapılan 8 Hata

SEO'da Yapılan 8 Hata

SEO'da Yapılan 8 Hata

Özellikle kendi web sitesi için SEO çalışması yapanlar ve bu işe yeni başlayıp forumlar üzerinden SEO Nedir ? sorusunun cevabını arayanların sıklıkla yaptıkları hataları bu makalemizde sizlere anlatmak istiyorum. Bu hataların çoğunu profesyonel SEO Uzmanı olarak geçinenler de yapmıyor değil inşaAllah onlar da bu makalemizi okuyarak kendilerine çeki düzen verirler.

Şimdi burada vereceğimiz bilgiler sizin SEO temel kurallarınızı oluşturacak bilgilerdir dolayısı ile bu yazımızın çıktısını alıp duvarınıza asabilir ve bu kurallar içinde tüm SEO çalışmalarınızı yaparsanız sizde kısa süre de profesyonel bir SEO danışmanı olabilirsiniz ve kendi sitelerinizin yada müşterilerinizin web sitelerini riske atmadan SEO Çalışmalarını yapabilirsiniz .


Seo Hatası

  1. Kısa sürede yüksek sayıda backlink almak büyük hatadır : Forumlarda yada satış sitelerinde devamlı gördüğümüz backlink paketleri yada onlarca haber sitesinden alınan makale içi yada makale dışı Backlink çalışmaları kesinlikle sitenizi dibe vurdurur.
  2. Mantıksız şekilde kelime tekrarı yapmayın : Bu konunu yanlış anlaşılmaması gerekiyor bu yüzden dikkatli okuyun lütfen . Kendi web sitenizde yayınladığınız makale içinde hedeflediğiniz kelime yada kelimeler çok fazla tekrar edilirse google tarafından ters teper bu yüzden bir anahtar kelime içerik içinde 1 kere , başlıkta 1 kere ve Keywords yani anahtar kelimeler bölümünde yine 1 kere geçmesi en mantıklısıdır. 
  3. Sosyal Medyayı Kötüye Kullanımı  : Sosyal medya üzerinde canbazlık yapmamak gerek bu google tarafından kolaylıkla anlaşılabilir . Eğer bir hafta içinde facebook , twitter yada diğer herhangi bir sosyal medya hesabınızın kullanıcıları normalin üstünde yükselecek olursa kırmızı alarm yanmaya başlar . Kırmızı alarm yanmaya başladığında artık o sosyal medya sitesinden hiç bir getiriniz olmaz ve sıralamanıza etkisi sıfıra kadar düşer. Dolayısı ile kendi siteniz için takipçi yada beğeni satın almak gibi amatörce işler yapmayın .
  4. Kelime seçimi yaparken hata yapmayın :  Satışını yaptığınız ne olursa olsun ürün yada hizmet , eğer doğru kelimeleri seçmezseniz arama motorlarından tek bir kullanıcı yada müşteri bile alamazsınız .  Bu yüzden ürün ve sektörünüz ile ilgili ana kelimeler haricinden alt ve zincir kelimeler için olan çalışmalarımızı arttırmamız gerekiyor .
  5. Ziyaret almayan sayfaları sitenizde barındırmayın :  Bu hassas bir konudur dolayısı ile sitenizden bir sayfayı çıkarmadan önce tüm analiz sonuçlarını dikkatlice inceleyip sonrasında hareket etmelisiniz . Bir dükkandaki rafları boşa işkal eden hiç kimsenin ilgisini çekmeyen bir dizi ürünün raflardan kaldırılıp onların yerine daha ilgi çekici ürünlerin oraya konması olarak değerlendirebilirsiniz . 
  6. Çok uzun makaleler başınıza bela olabilir :  Bir konu hakkında ne kadar uzman olursanız o kadar uzun makaleler yazabilirsiniz ama çok abartırsanız kullanıcının ilgisini sitenizde tutmakta zorlanabilir ve bir süre sonra başka sitelere gitmelerine neden olabilirsiniz . Uzun makaleler yerine kısa ve öz olarak konuya girip ayrıca görsel ve videolar ile makalenizi desteklemeyi tercih edin.
  7. Sektörünüz ile ilgisiz kelimelerde üst sıralarda olmak işinize yaramaz : Sadece Ayakkabı satan bir web sitesi kot pantolon kelimesinde google 1. sayfada olması ona yarar sağlamaz , dolayısı ile sadece size müşteri getirecek kelimeler için çalışın.
  8. Adult sitelerden backlink almayın :  Sadece 1. sayfaya çıkmak için  adult sitelerden Backlink almayın bu hem büyük bir risk taşır hemde prestijinizi alt üst eder. Bu hatayı sektörün lideri zanneden SEO firmaları bile halen yapıyorlar ve sadece kendi siteleri için yapsalar tamam ama müşterilerinin sitelerini bile böylesine büyük risklere atıyorlar bu büyük bir hatadır.

En iyi seo hizmeti veren firmalar arasında olmak için yada kendi sitenizin seo çalışmasını yapıyorsanız ve spam çalışmalardan uzak olmak için bu 8 kural çerçevesinde kalmanızı öneriyoruz. 
Yorumlar