Tanıtım Yazıları Eskisinden Çok Daha Önemli

Tanıtım Yazıları Eskisinden Çok Daha Önemli

Tanıtım Yazıları Eskisinden Çok Daha Önemli

Seo çalışmasının ana temeli Backlink çalışmasına dayanır ve backlink farklı sitelerden farklı şekillerde belli bir mantık ile alınır sonunda yapılan backlink çalışmaları ile seo yapılan site yükselmeye başlar . Seo çalışmalarında en zirve backlink çalışması tanıtım yazıları ile yapılmaktadır. Tanıtım yazıları para ile alınan backlink'lere göre daha zor , zaman alıcı ve maliyetlidir bu yüzden çoğu spam seo çalışması yapanlar tanıtım yazısı yazmazlar .  Tanıtım yazıları olmadan organik seo çalışması mümkündeğildir . 

Tanıtım Yazısı İle Google Birinci Sayfaya Gelinir Mi ?

Bu sorunun cevabı kesin ve nettir arkadaşlar kesinlikle evet . Sadece tanıtım yazısı yazarak Google da birinci sayfaya gelmek mümkündür . Biz seo çalışması yaparken filtreye girmeden organik olarak seo çalışması yaptığımız web sitesini en kısa sürede birinci sayfaya gelmesini hedefliyoruz böyle bir çünkü müşterilerimiz bize bunun için ödeme yapıyorlar ve en kısa sürede sorunsuz olarak birinci sayfada olmak istiyorlar işte bu yüzden sadece tanıtım yazısı ile web sitelerini yükseltmek bizim için yeterli olmuyor ama sizin zamanınız varsa yoğun bir sektörde değilseniz rekabet oranınız düşükse başka bir şey yapmanıza gerek kalmayabilir . 

Web sitenizin bir iş yeri olarak düşünün ve bu işyerini içinde sayısını bilmediğiniz binlerce dükkanın olduğu bir alışveriş merkezinde hayal edin bu alışveriş merkezi öyle bir yer ki , içindeki dükkanların yerleri devamlı yer değiştiriyor en ilgi çeken dükkan giriş kapısına o derecede yaklaşıyor içi boş ve ilgi çekmeyen dükkan ise daha uzakta duruyor dolayısı ile içeri girenler çoğunlukla o dükkanı görmüyorlar bile . Peki ilgi çekmek için bir şeyler yapmaz mısınız ? tabii ki yaparsınız ilk olarak el ilanları bastırırsınız kapıya bir adam koyar giren çıkan herkese bu ilanları dağıttırırsınız bu etkili bir yöntemdir ama ilan bittiğinde müşteride biter bunun Google daki karşılığı Adwords tür yani paralı reklam yöntemi . Peki eğer devamlı olarak kapıya yakın olmak istiyorsak ne yapıcaz ? ilk önce iş yerimizin ürün çeşidini arttıracaz ve diğer dükkanlarda olmayan ürünlerden seçim yapacaz yani web sitemize her gün yada haftada 2-3 kere yeni bir tanıtım yazısı / makale yazacağız bu sayede insanlar web sitemizdeki makaleler vasıtası ile yeni bilgilere ulaşacaklar ve tavsiyeler artacak sadece insanların tavsiyeleri değil diğer dükkanlar yani web siteleride sizi önerecekler hatta kendi sitelerinde yayınladıkları makalelerde kaynak olarak sizi gösterecek bu şekilde kendilerinin güvenilir olduklarını gösterecekler . Google basit mantık ile çalışır eğer bir web sitesi aynı konuda başka bir web sitesini tavsiye ediyorsa tavsiye edilen web sitesi tavsiye eden kadar yada daha fazla değere sahiptir bu aradaki farkı tavsiye edilen web sitesinin içeriği belirler . Yani bu günlerde bazı sitelerde bahsedildiği gibi tanıtım yazısı devri bitmiyor tam tersine artık daha da fazla tanıtım yazısına önem verilmeye başlandı .


Bir web sitesinin kaderini sosyal medya belirleyemez , sosyal medya imleme sitesidir , sosyal medyada kendi web sitenizdeki içeriklerin tanıtımlarını yapabilirsiniz bu bir nevi backlink tir ama kesinlikle oralarda yaptığınız o basit imlemeler bir tanıtım yazısının binde biri bile olamaz . 100 Adet imleme yapacağınıza bir blog açarak 1 adet tanıtım yazısı yazın inanın 100 adet yaptığınız imleme sizi 1 sıra bile ilerletmezken yazdığınız bir makale sizi sayfa atlatacaktır . 

Yorumlar