Google Humingbird Algoritması

Google Humingbird Algoritması

Google Humingbird  Algoritması

SEO Çalışmalarında özellikle küçük ve orta ölçekli firmaların gözdesi olacak bu algoritma şu sıralar her yerde karşımıza çıkmaya başladı. Bir çok seo firmasının bu algoritmanın varlığından bile daha haberi olmasa da TubiSEO olarak biz bu algoritmanın geliştirilmeye başlandığı daha ilk günden itibaren takip ediyor ve hazırlıklarımızı yapıyorduk. 

Google Hummingbird algoritması sayesinde mobil aramalardaki vereceği sonuçları düzenliyor. Örnek vermek gerekirse " En yakın kebapçı " şeklinde bir arama yaptığınızda bulunduğunuz lokasyona en yakın kebapçıların listesini size veriyor. Dolayısı ile bu algoritma en çok lokal iş yerlerinin işine yarıyor. Organik SEO çalışmaların da daha kalıcı olmak isteyen ve sitelerine farklı kaynaklardan kullanıcı çekmek isteyenler için önemli bir algoritma. Kurumsal SEO çalışmalarında aynı şekilde etkisi olsa sa kullanım alanı firmaların pek işine yaramıyor dolayısı ile kurumsal firmalar Hummingbird algotirmasını sadece kendilerine özel hazırladıkları Stratejik SEO çalışmaları için bir faktör haline getirebilirler.

Hummingbird  Algoritması için Hazırlık

Bu algoritmanın nimetlerinden faydalanmak için ilk olarak yapmanız gereken Google Haritalara kayıt olmak ve şirketinizin konumun doğru olarak göstermek olacaktır.  

Sitenizin ana sayfasından başlayarak alt sayfalara doğru bir link yapısı oluşturun . Anahtar kelimelerinizde Hummingbird uyumlu kelimelerden en azından bir tane ekleyin. Google ile aranızı açmayın yani sitenizde kesinlikle Goolge+ Widget kullanın ve sonraki ilk hedefiniz Google Plush hesabınızı güncel tutun ayıca bu hesaptaki çevrenizi genişletin . İlerleyen günlerde bu konu ile daha ayrıntılı makaleler yayınlayacağız ve farklı teknikleri göstereceğiz . Tüm Seo uzmanı ve seo danışmanı arkadaşlarımıza buradan selam ediyoruz bizi takip etmeye devam edin , Kumsalda kumla oynamaktan daha önemli işlerimizi sizinle buradan paylaşıyoruz .Dolayısı ile SEO Kursu kesintisiz olarak bu sayfadan devam ediyor.

Yorumlar