Google Penguin 4.0 Güncellemesi Çıktı

Google Penguin 4.0 Güncellemesi Çıktı

Yıllar önce yabi 2012 yılında ilk olarak devreye sokularak spam içerikleri bertaraf etmek için geliştirilen Penguen algoritması güncellenerek 4.0 sürümü ile karşımıza çıktı ve artık gerçek zamanlı olarak çalışıyor .  Googla penguen algoritmasının güncellmesini kendine ayit olan webmaster blog üzerinden yaptır .Google yaptığı bu açıklama ile Penguen 4.0 sürümü ile hem gerçek zamanlı çalıştığını hemde artık google'ın kendi çekirdek algoritmasına dahil edildiğini açıkladı . 

Gerçek zamanlı penguen algoritmasının genel özellikleri neler peki ?

Penguen 4.0 ile gerçek zamanlı çalışmaya başlayan ve çekirdek algoritmaya dahil olan bu algoritma sayesinde artık sitenizdeki değişikliklerin arama sonuçlarındaki sıralamalarınıza çok daha hızlı etki edeceği anlamına geliyor peki bunun yaraları ve zararları ne olabilir ?  yararı şu olur sitenizdeki hataları düzenlediğinizde sonuçlarını hemen görürsünüz ve sitenizden en üst düzeyde verim almaya başlarsınız peki en büyük zararı ne olur dersek , sitenizin tasarımında bir hata yaptığınızda yada bir saldırı yediğinizde aynı şekilde sıralamanız hızlı şekilde düşecek ve sitenize ulaşım büyük çapta duracaktır .

Maddeler halinde Penguen 4.0 algoritması ile ilgili birkaç bilgi vermek istiyorum 


  1. Penguen 4.0 Tüm dünyada aynı anda tüm diller için aktif edildi ve iyisi ile kötüsü ile tüm siteleri tekrar gözden geçirerek sıralamaları yeniden hesaplayacak . 
  2. Penguen 4.0 Artık Gerçek zamanlı çalışıyor yani yapılan hataları da düzeltmelerin de sonuçlarını aynı anda veriyor .
  3. Cezalandırılmış sitelerin cezaları web master tarafından düzeltildiğinde çok daha kısa sürece yayına girecek yani cezası da google penguen 4.0 ile hemen kaldırılacak . 
  4. Şuandan itibaren Penguen 4.0 goolge'ın bir filtresi değil direk olarak google çekirdeğinin bir parçası olarak çalışmaya başladı. 
  5. Gerçek zamanlı çalıştığı için artık eskisinden çok daha hızlı olarak siteleri tarıyor ve siteler içindeki hataları tespit ediyor bundan sonra sitelere mikro bazlı cezalarda gelebilir bu konu ile ilgili ileride daha ayrıntılı bilgiyi sitemizden bulabilirsiniz .
 Bundan sonra siteniz ile ilgili anahtar kelimelerdeki sıralamalarınızı daha sık kontrol etmenizi öneriyoruz çünkü girdiğiniz bir makale, resim yada site içinde yaptığınız küçücük bir hatadan dolayı bile sıralamanız değişebilir buna hosting servisinizde oluşan hatalar da dahil örnek vermek gerekirse isimtescil gibi uptime'ı düşük ve devamlı hata veren sunucular kullanıyorsanız işiniz zor sıralamanız düşmeye mahkum olacaktır bu yüzdne biran önce ya yurt dışına yada yurt içinde hızlı ve uptime 99.9% garanti veren bir sunucuya geçmenizi öneriyoruz . 

Yorumlar