Özgün ve Kopya İçerik İle SEO Çalışması

Özgün ve Kopya İçerik İle SEO Çalışması

Özgün ve Kopya İçerik İle SEO Çalışması


SEO Çalışmalarında bir numaralı kural kopya içerik kullanmamaktır. Özgün içerik demek  sadece metin değil aynı zamanda görsel  , video ve hatta ses kayıtlarıdır. Biz Özgün içeriğe Özgün SEO çalışması da ekliyoruz ve toplamda beş farklı özgün çalışma ortaya çıkıyor. Bu kadar kuralı hiçe sayıp bir siteden kopyala yapıştır ile kendi sitenize içerik eklemenin ne kadar mantıksız olduğunu görüyor olmalısınız. 

Taklitler gerçeklerini yaşatır diye bir söz vardır ve bu çok yakında Google da geçerli olacak ön görüsündeyiz. Yani bir içeriği ilk yayınlayan o içeriğin sahibi olacak ve sonrasında yayınlayanlar ilk yayınlayana link veremese dahi kopyala yapıştır ile sitelerine eklediklerinden içeriğin ilk sahibine Backlink vermiş sayılacak. Kalıcı ve organi seo çalışması zor ve zahmetlidir ama sonucunda size getirisi olabildiği kadar fazla olacaktır. Kopya içerik ile anlık yada kısa sürelik yükselişler yaşarsınız sonrasında bir gün bir bakmışsınız ki her şey tersine dönmüş.

Kopya içerik yayınlamanın hukuki sorumlulukları da ayrıca var . Bir haber sitesinden Bot ile yada manuel olarak kopyala yapıştır ile haber almanın sonucunda büyük cezalar ödeyebilirsiniz ve bu durum sadece haber siteleri için geçerli değil internetteki tüm web siteleri için geçerlidir .

Web sitenizi bir SEO Uzmanına teslim etiğinizde ilk olarak bu SEO danışmanı ne kadar işi biliyor , sitenize zarar verecek mi , Stratejik SEO çalışması hakkında bilgisi var mı yaptığı çalışmalarda zararlı backlinkler kullanmışmı bilmelisiniz. Malesefki SEO çalışması yapan ve kendini sektörün lideri diye tanıtan 1. sayfadaki şarlatanların çoğunluğu Porno siteler üzerinden çalışmalar yapıyorlar, Bu durumdan şikayet eden her gün onlarca mağdur ile görüşüyoruz ve web sitelerini bu çirkin durumdan kurtarıyoruz.

Bizim web sitemizden SEO Eğitimi alarak kendi sitenizin seo çalışmasını yapabilirsiniz yada yapılacak olan işler ile ilgili derinlemesine bilgi sahibi olabilirsiniz. Hiçbir SEO kitabı ile SEO kursu almanız mümkün değildir nedeni ise bu işin her gün gelişen ve her siteye farklı yöntemler ile yaklaşılan bir iş olmasıdır. Stratejik SEO çalışmasının temeli de budur . SEO çalışması yapmaya başlamadan önce çalışma yapılacak olan site için iyi bir analiz ve çalışma tekniği belirlemeniz gerekir bu strateji üzerinde ilerleyerek başarıya ulaşabilirsiniz. 

Kopya içerik yayınlayarak bu içerikler içinden backlink veren sitelerden link almakta o içeriği yayınlamak kadar tehlikeli bir durumdur. Çoğunlukla bu sitelerden alınan Backlinkler yarardan çok zarar verirlen , Backlink sorgulama araçlarında görüntülenmesi bile zaman alır . Nadiren sorun çıkarmadığıda görülmektedir ama yoğun olmayan sektörlerden bahsediyorum .

Tanıtım Yazısı ile Risk Almayın

Piyasada özgün makale yazan ve bu işi çok iyi yapan kişi ve kuruluşlar var bu kişiler ile anlaşarak çok uygun fiyatlar ile siteniz için makale satın alabilirsiniz.  Ayrıca farklı sitelerde Tanıtım yazsı yayınlatacağınız zaman da aynı şekilde özgün makaleler satın alarak bu sitelerde yayınlatabilirsiniz. Tanıtım yazısı ne kadar profesyonel ve içerik açısından  zengin olursa içinden alacağınız backlink de o kadar etkili olacaktır. 

Bir tanıtım yazısı uzun oldu diye kaliteli anlamına gelmez . Az olsun öz olsun ve makaleyi okuyan kullanıcıları tatmin etsin . Google kendi içinde  yaptığı bir hesap ile her yazının ne kadar zamanda ne kadarının okunduğu konusunda istatistik tutar , eğer makalenin yayınlandığı sayfadaki ziyaretçi hemen çıkma oranı yükselirse bu Google gözünde ilgi çekici olmayan makale olarak bir puan alır. Ayrıca eğer bu makale sosyal medya üzerinde yayınlandığında ise yine Google tarafından bir puan daha alarak ilgi çekici ve kaliteli makale yolunda bir adım daha atar , son olarak sosyal medyada paylaşılan makale eğer beğeni alır ve tekrar paylaşım yapılırsa siteye Trust rank olarak geri dönüş olacaktır .
Yorumlar