Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır

Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır

Twitter Takipçi Sayısı Nasıl Arttırılır

SEO çalışması yaparken büyük etkenlerden biri olan Twitter profilimizin aktif olması ve takipçi sayısının çok olması bu profilden yapılan paylaşımların ve paylaşımlar içinden verilen Backlink  Google tarafından daha fazla dikkate alınmasına sebep olur. Aktif olmayan bir Twitter profilini diğer kullanıcılar dikkate almayacağı gibi Google da dikkate almayacaktır ve bu profilden yapılan paylaşımların hiçbir SEO değeri olmayacaktır. 

Ayrıca twitter takipçileri yüksek olan hesabın sahibi de fenomen olma yolunda ilerler dolayısı ile sektöründe söz sahibi bir twitter profili her şekilde sahibine fayda sağlayacaktır. 

Twitter Takipçi Arttırma Teknikleri

  1. Takipçi arttırmak için özgün yazı yazın ve paylaşım . Web sitemizde kopya içerik paylaştığımızda sonucu ne oluyorsa twitter hesabımızda paylaştığımız yazılar da aynı etkiki gösterecektir. Özgün olun kazanın . 
  2. Sizi twitter üzerinden takip edenler sizden yeni paylaşımlar beklerler dolayısı ile onlara güncel olarak seçmiş olduğunuz konudan ilgi çekici paylaşımlar yapın . 
  3. Gündem ile ilgili yorumlarınızı paylaşın bu size fazlası ile takipçi kazandıracaktır. 
  4. Günlük olarak minimum 20 twit atın böylece sizi takip eden takipçilerinizin devamlı gözleri önünde olursunuz .
  5. Sektörünüzdeki profesyonelleri ve ünlüleri takip edin ve onlara twit yazın .
  6. Takipçileriniz ile yakın iletişimde olun . Size sorulan soruları cevapsız bırakmayın .
  7. Profilinizde onlarca konu üzerinden paylaşımlar yapmayın bu size bir takipçi kitlesi sağlamaz ve bir süre sonra tıkanırsınız. Dolayısı ile kendinize bir alan belirleyin ve o alan ile ilgili paylaşımlar yapıp yorumlar yazın .
  8. Saygı ve sevgiyi hiç bir zaman profilinizden ve paylaşımlarınızdan eksik etmeyin . Kibar olmak size takipçi kazandırır .
  9.  Kendiniz ile ilgili profilinizde yeterince bilgi verin ayrıca arada bir paylaşımlarınız da karakteriniz ve sizi anlatan twitler atın.


Organik SEO çalışmalarının vazgeçilmezlerinden biridir twitter hesabı eğer Google da problemsiz ve kalıcı bir web sitesi istiyorsanız sosyal medya organlarından twitter sizin için olmazsa olmazlardan biri olmalıdır. Sadece twitter paylaşımları ile rekabet oranı düşük olan sektörlerde bir web sitesini Google birinci sayfaya getirmek mümkündür ( Tek yönlü çalışmalar kalıcı değildir ) bunu test amaçlı kendinizde deneyebilirsiniz .

Seo hizmeti veren firmalar arasında seçim yapmak zor geliyorsa seçim yapacağınız firmanın yapacağı çalışmalar içinde sosyal medya kullanma oranlarını araştırabilirsiniz. Her yazımız da tekrarlıyoruz SEO demek backlink demektir yani bu işin temelidir backlink . Tanıtım yazısı  içinden alınan backlink en kıymetli olan backlinktir nedeni ise bu yazının yayınlandığı site değil yazının kendisidir önemli olan. Her yazılan tanıtım yazısı sosyal medya üzerinden paylaşımlar ile dahada güçlenir ve backlink sorgulama esnasında çok daha kısa sürede index alan backlinkler arasına girer. Yeri gelmişken hedeflediğiniz kelimeler için SEO çalışması yaptığınızda yapılan çalışmaların sonucunu en somnut sıralamanızdaki yükseliş olarak görürsünüz. Eğer sıralamanız ilk 100'de yoksa gidişatınızı yani yaptığınız çalışmaların etkisini ancak Google Sıra Bulucu ile tespit ederek gerekli analizleri yapabilir ve SEO çalışmanızın yönünü ona göre belirleyebilirsiniz. 


Yorumlar