Wordpress Resimleri İçin Seo İp Uçları

Wordpress Resimleri İçin Seo İp Uçları

Wordpress Resimleri İçin Seo İp Uçları

Bu makalemde sizlere wordpress ve diğer web sitesi alt yapılarında kullanacağınız resimlerin nasıl SEO uyumlu hale getirildiğini anlatmaya çalışacam . ilk olarak web siteniz için bir resim boyutu standardı belirleyin ve bu boyutu diğer siterler den faklı olmasına özen gösterin 1piksel dahi olsa farklı olması demek sizin sitenize özel bir resim olduğu anlamına gelir bu da özgün resim oluşturma yolunda ilk adımı atmışsınız demektir . Wordpress kullananlar bu sayfada anlatacaklarımın bir çoğunu uygulamayacaklar bunu bildiğimden onlar için üstün körü bir wordpress plugin tavsiye etmek istiyorum "SEO Friendly Images" eklentisini sitenize kurmanız yeterli olacaktır minimum optimize için . Bu eklenti ile google ve diğer arama motorlarının resim arama bölümünde sitenize eklediğiniz tüm resimle listelenecek ve oralardan'da ayrıca trafik elde edeceksiniz . 

TubiSoft E-Ticaret alt yapısı kullananlar için iş dahada kolay , online olarak tüm seo güncellemeleri yapılan bu sistemde her hangi bir eklenti yüklemenize gerek yok dolayısı ile risk almak gibi bir sıkıntınız da olmayacak . Hem Wordpress hem TubiSoft kullananlar ve diğer web sitesi alt yapısını kullananların yapmaları gereken bir diğer nokta daha var onuda aşağıda liste halinde veriyorum .

  1. Web sitenize yükleyeceğiniz resmi ilk olarak PhotoShop yada benzeri bir program ile açıp farklı kaydet yaparak yeni açacağınız bir klasöre kaydedin .
  2. Resim dosyanızın ismi ile sitenize ekleyeceğiniz metin başlığı mümkünse aynı olsun ve hedef kelimeniz de resim dosyanızın isminde olsun.
  3. Dosya isminde boşluk ve tire yerine alt çizgi kullanın 
  4. Resmin üzerine sağ tıklayıp ayrıntılar sekmesine geçin ve o bölümdeki doldurmanız gereken boş bölümleri doldurup uygula tuşuna basın
Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık arama motorları web sitemize ekleyeceğimiz resmi tam anlamı ile tanımlar ve on üzerinde on vererek resim arama sonuçlarında zirveye kadar taşır . Bir önceki yazımız olan " Maddeler halinde seo çalışması " isimli makalemizi okumak için tıklayın . 
 


Yorumlar